Reklamı Gizle
Reklamı Gizle

Parazit

Parazit

Parazit izle, Parazit 720p izle, Parazit 1080p izle, Parazit türkçe dublaj full izle, Parasite – Gisaengchoong hd izle, 2019 yılında çıkış yapan Parazit, yönetmen Bong Joon-ho tarafından yönetilen ve senaryosu Bong Joon-ho ile Han Jin-won tarafından yazılan bir Güney Kore filmidir. Kara komedi ve gerilim türünde olan film, büyük bir ilgi ve beğeni toplamıştır.

Parazit, Güney Kore’de yaşayan farklı sosyal sınıflara mensup iki ailenin hayatlarını etkileyen olayları anlatır. Kim ailesi, işsizlikle mücadele eden bir ailedir ve Park ailesi ise zengin bir ailedir. Kim ailesi, farklı yollarla Park ailesinin hizmetine girerek kendilerini daha iyi bir yaşama taşımayı hedefler. Ancak beklenmedik olaylar ve sırlar, ailelerin yaşamlarını karmaşık bir hal almasına neden olur.

Parazit, sınıf farklılıklarını, sosyal adaletsizliği ve insan doğasının karmaşıklığını ele alan derinlikli bir hikayeyi işler. Bong Joon-ho’nun yönetmenlik becerisi ve senaryonun güçlü yapısıyla birleşen film, görsel anlatımı ve oyunculuk performanslarıyla da dikkat çeker. Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Cho Yeo-jeong, Choi Woo-shik ve Park So-dam gibi başarılı oyuncuların performansları da filmin başarısına katkıda bulunur.

Parazit, 2019 yılında Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü kazanarak tarihe geçmiş ve uluslararası alanda büyük bir ses getirmiştir. Zekice kurgulanmış senaryosu ve sürpriz dolu ilerleyişiyle izleyicilere unutulmaz bir deneyim sunan Parazit, sinema dünyasında önemli bir yer edinmiştir.

Orjinal Adı: Gisaengchoong

Filmin IMDB Puanı: 8.5

Filmin Yapım Yılı: 2019

Filmin Türü: 2019 Filmleri, Gerilim Filmleri, Türkçe Dublaj Filmler

Benzer Filmler

Viking Kanı
Viking Kanı
2.5
Gran Turismo
Gran Turismo
7.3
Katil Kitap Kulübü
Katil Kitap Kulübü
6.2
Blue Beetle
Blue Beetle
6.9
Meg 2 Çukur
Meg 2 Çukur
5.4
Keşmekeş
Keşmekeş
6.8
Geçmişe Dönüş
Geçmişe Dönüş
5.7
Cesur İtfaiyeci
Cesur İtfaiyeci
6.2
65
65
5.7
Köpekbalığı Yılı
Köpekbalığı Yılı
4.6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapat